موتٌ فی عزِّ خیرٌ من حیاه فی ذل

مشخصات بلاگ
مطالب پربحث‌تر

۳ مطلب در مرداد ۱۳۹۲ ثبت شده است

بسم رب المستضعفین


عمر فعال تشکیلاتی افرادی که وارد بسیج دانشجویی می شوند معمولا حداکثر 3.5  سال است . البته حفظ ارتباط با بسیج دانشجویی برای زمان های بسیار طولانی تر قابل تعریف و همچنین لازم است لکن این به معنی حضور فعال دانشجویی نیست .

این مدت باید مدیریت شود . به نظر می رسد ایده آل آن است که حداقل یک ترم فرد بدون اینکه مسئولیتی داشته باشد در فضا قرار بگیرد تا با ساختار ، اعضا و پتانسیل های تشکیلات آشنا شود . سپس عمر 1.5 تا 2 ساله بهره وری را تجربه کند. به این معنی که در این مدت به عنوان بازوی مدیریتی مجموعه ، فعالیت ها را در دست بگیرد و البته بهتر اینکه از مسئولیت های کوچک به بزرگ منتقل شود .

همه اینها مقدمه نتیجه ایست که متعاقبا گرفته خواهد شد . ما همیشه از اهمیت مستند سازی برای انتقال تجربیات گفته ایم و واقعا هم امر مهمی است . لازم است دوباره از خانم احمدزاده برای مستندسازی که انجام دادند تشکر کنم . ولی در واقعیت هیچ چیز جای ارتباط مستقیم نیروی فعال با نیروهای قدیمی را نمی گیرد .

به نظر بنده باید نیروی انسانی در تشکیلات طوری مدیریت شود که یک سال آخر عمر هر نیرو به انتقال فکر و تجربه اختصاص یابد . نیرو های قدیمی در اواخر عمر تشکیلاتی خود به نیروهای فکری تبدیل شوند که فارغ از دغدغه های اجرایی ، مسائل و برنامه ها را از بیرون بنگرند و به اعضای درگیر کار کمک فکری بدهند . تجربیات را بگویند و پیشنهاد های ارزشمند بدهند . به جای کار اجرایی طرح و برنامه بنویسند و انتقاد کنند . خصوصیت های دیگر نیروهای مجموعه را به اعضای درگیر بگویند . چون تازه کارها شناخت کافی ندارند . تازه کارها را با افراد تاثیر گذار آشنا کنند و مهم تر اینکه گاهی به عنوان فرد تاثیرگذار مجموعه در مدیریت به کمک مسئولین بیایند .

تجربه نشان داده معمولا هر مسئول پس از پایان دوره ی مسئولیتش مثل فنری که جمع شده باشد می پرد و دیگر خیلی پیدایش نمی شود . این واقیت بسیار مخرب است . اگر هر مدیر در تشکیلات بسیج دانشجویی وظیفه ی خود می دانست که تا یک سال بعد از پایان مسئولیتش ، مسئولیت راهبری فکری تازه کارها را داشته باشد رشد مجموعه بسیار بیشتر می شد . این اتفاق باعث می شود ویژگی ها مثبت به صورت تجمعی در تشکیلات رشد کنند چون ویژگی های مثبت هر دوره ی مدیریتی با ضریب بسیار خوبی به نسل بعد منتقل خواهند شد .

از دیگر مزایای این حضور ، ایجاد روحیه ولایت پذیری در تشکیلات است . کار گروهی به این معناست که گاهی کاری را انجام دهیم که به نظر ما آنقدر اهمیت ندارد . و این مستلزم وجود روحیه ولایت پذیری است . اعضای باتجربه پدر معنوی مجموعه خواهند بود و مشورت می دهند لکن اینکه در تشکیلات ذیل جوان تر ها تعریف شوند و در مقام عمل هم تابع مسئولین جدید باشند ، روحیه نظم تشکیلاتی را در همه ایجاد می کند . این نیروهای با تجربه به عنوان وزنه هایی عمل می کنند که نظم کار را افزایش خواهند داد . خلاصه اینکه باید تمهیداتی بیاندیشیم تا باتجربه هایمان برای انتقال تجربه و رصد بسیج دانشجویی ، حداقل تا یک سال مسئولیت تعریف شده داشته باشند .

  • محمد حسین متالهی اردکانی

بسم الله


بعد از نماز صبح رفیقی دعای عهد را با صدای بلند و زیبایش می خواند و بقیه همراه با او زمزمه می کردند .

وسط دعا نمی دانم چه شد که رفیقمان دیگر ادامه نداد . هر چه بود سبب خیر شد . چون بقیه با صدای بلند و بسیار هماهنگ دعا را ادامه دادند


همه دعا را حفظ بودند و با آن انس داشتند . جایتان خالی بود


خدا را شکر می کنم که اگر آدم خوبی نیستم ، حداقل این توان را به من داده است که خود را بین خوبانش بیندازم . دعا می کنم و دعایم کنید این توفیق را خدا از من نگیرد و هر روز بیشتر در محضر خوبانش باشم.


پی نوشت :


1- خدا وکیلی هممون میدونیم خوب چیه و بد چیه . اگر حریف خودمون نمیشیم میتونیم محیطمون رو درست کنیم . با خوبان که بچرخیم نمی لغزیم ، هر چند ضعیف باشیم . 


2- اصفهان ، طرح ولایت ، در حال اثبات وجود خدا هستیم ، در حال بررسی فلسفه اخلاق و در حال تبیین جایگاه ولایت فقیه و ...


التماس دعا


  • محمد حسین متالهی اردکانی

بسم رب الشهدا

اصفهان

بزرگترین قبرستان شیعیان بعد از وادی السلام 

پیکر مطهر و معطر 8000 شهید فضایش را توصیف ناپذیر کرده بود .
از همه آنها خجالت می کشیدم . تقریبا همه از من کوچک تر بودتد مخصوصا رفقای 15 ساله که خیلی هم زیاد بودند

ولی بیش از همه شهدا بهشته مرا سوزاند ، بهشته یوسفی دختر 6 ماهه اصفهانی که آرام آرمیده بود


  • محمد حسین متالهی اردکانی