موتٌ فی عزِّ خیرٌ من حیاه فی ذل

مشخصات بلاگ
مطالب پربحث‌تر

همفکری با یک مخاطب

دوشنبه, ۲۷ خرداد ۱۳۹۲، ۰۱:۰۲ ق.ظ

سلام

بسم رب المستضعفین


در پاسخ به آخرین نظر پست قبلی لازم بود نظراتم را بگم و انشالله دوستان هم اگر نکته ی تکمیلی یا نقدی دارند بفرمایند.

درباره ی نتیجه ی انتخابات و رویکرد صحیح ما درباره ی آن هم پستی خواهم گذاشت 

نظر ایشان عینا در زیر درج شده است 


سلام همه مطالب رو درمورد انتخابات خوندم خواستم بگم ای کاش همه ی شماهایی که طرفدار یکی هستین میفهمیدین که همشون دروغ میگن یکی مثه احمدی نژاد فحش میده یکی مثه هاشمی طاغوتی زندگی میکنه یکی مثه جلیلی ریاکاره ویکی و یکی ویکی.............

برادرانم وخواهرانم به خدا قسم هیچ کدومشون دلشون واسه شماها نمیسوزه ولی دلم میسوزه واسه همه ی مردم که به خاطر نجات خودشون از اصول گرایان به اصلاح طلب ها پناه می برن ولی نمیدونن (شایدم میدونن) که اینا هم مثه اونا دزدی هاشون شروع شده ، پارتی بازی هاشون شروع شده و........

بخدا دلم از همشون خونه ......خیلی خونه.......

برادرم شما که دم از حمایت از اسلام میزنی تورو بخدا قسمت میدم که این حمایتای الکی رو از کسی نکن

خسته نشدی ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

از دروغ از ریا از گناه از اینکه به اسم اسلام هرکاری که میخوان میکنن ،ها؟؟؟؟؟؟؟؟؟ خسته نشدی؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

اگه میخوای از کسی حمایت کنی از امام زمانت از مهدی موعود حمایت کن که عاشق خدا و اسلام هست.........


برای اینکه بحث دقیقی داشته باشیم باید طی چند مرحله صحبت کنیم. در هر مرحله که نظرهامون مثل هم بود با توافق به مرحله ی بعد میریم . اگر نظرتون مخالف بود در همون مرحله بگید که با هم گفت گو کنیم.


یک : آیا قبول داریم خدایی یکتا که قادر مطلق است ، خیر مطلق است ، ما را آفریده ، نه بیهوده بلکه هدفمند ؟ و آیا قبول داریم حکمتش ایجاب می کند که حتما برنامه ای جامع که ما را به غایتمان برساند به ما بدهد؟

من قبول دارم


دو : آیا قبول داریم وظیفه ی ما این است که برای هر کاری که می خواهیم انجام دهیم ببینیم خدا چه می خواهد تا آن را انجام دهیم؟ آیا قبول داریم اینکه خدا از ما چه می خواهد و برنامه اش برای هدایت ما چیست همه در قالب دین اسلام به ما عرضه شده است؟ آیا قبول داریم سوالاتمان را باید به اسلام عرضه کنیم و با توجه به پاسخ اسلام عمل کنیم؟

(قبول این مرحله یعنی اگر یقین پیدا کردیم اسلام گزاره ی x را تایید می کند ، نسبت به صحت گزاره ی x ذره ای شک نداریم و آن را فصل الخطاب میدانیم)

من حرف اسلام را به عنوان حرف حق و مبنای عملکردم قبول دارم حتی اگر در تحلیل آن حرف بصورت مستقیم توانا نباشم.


سه : آیا اسلام دین سیاسی است یا دین شخصی؟ به دنبال ایجاد حکومت اسلامی هست یا نه؟

به نظر من دین اسلام کاملا سیاسی است و به دنبال ایجاد حکومت اسلامی نیز هست زیرا عدالت و آزادی اجتماعی را برای کمال انسان اصل بنیادی میداند. واضح تر بگویم . مگر می شود دینی را که صراحتا احکام حکومتی دارد را دین غیر سیاسی خواند؟


چهار : آیا حکومت اسلامی فقط توسط امام مهدی ایجاد می شود و ایجاد حکومت اسلامی قبل از آن امام جرم است یا نه ؟

به نظر من قطعا نه . می گویند کسی که در انتظار سحر است اگر بتواند حداقل شمعی روشن می کند تا از تاریکی مطلق رهایی یابد! ما هم قبول داریم که هیچ حکومتی حکومت حضرت مهدی نمی شود ولی آیا باید چون حضرت مهدی غائب هستند و نمی توانند حکومت اسلامی را در دست بگیرند همه احکام اجتماعی و حکومتی اسلام را که در دینمان آمده رها کنیم؟

نه باید تا جایی که می توانیم تلاش کنیم احکام اسلام جاری شود.حق نداریم از اجرای حتی یک حکم اسلام که در قالب حکومت اسلامی اجراشدنی است صرف نظر کنیم. به 100 نمی رسیم ولی این دلیل نمی شود چون به 100 نمی رسیم 30 را هم رها کنیم. پس اگر می توانیم وظیفه داریم حکومت تشکیل دهیم. و تشکیل این حکومت اسلامی خود حمایت از امام زمان است.


پنج : قبول داریم بواسطه حضور انسانهای غیر معصوم ، حکومت و حکومت داری فرایندی دارای خطاست و این خطا لزوما ربطی به عدم مشروعیت کل حکومت ندارد؟

منظورم رو واضح تر بگم . در حکومت امام علی هم که معصوم بود به خاطر استفاده از کارگزاران غیر معصوم خطاهای زیادی رخ می داد. آیا وجود این خطاها اصل حکومت امام علی را زیر سوال می برد؟

قطعا نه


شش : دو فرض درباره ی جمهوری اسلامی ایران متصور است:

1- حکومتی است که مستقل از گذشته ی آن اکنون صرفا زیر پرچم اسلام در حال حکومت است در حالی که اجرای احکام اسلام برایش مهم نیست. در واقع از اسلام صرفا برای پوشاندن فعالیت های دلخواهش استفاده می کند و اسلام را برای بقای حکومت وسیله قرار داده و نه هدف (نفاق کلی نظام و راس نظام نسبت به اسلام)

2- حکومت امام علی که معصوم بودند خطاهای زیادی داشت چه برسد به این حکومت که در راس آن هم فردی معصوم نیست. نظر دوم بر این معتقد است که این نظام دارای ایرادات جدی و اساسی است. ناکارامد است. وضعیت آزادی و عدالت در آن اصلا قابل قبول نیست و ...  ولی این ایرادات به معنی آن نیست که کل نظام با قصد و نیت میخواهد از اسلام سواستفاده کند. رویکرد دوم می گوید با کل نظام موافق نیستم ولی با هدفش و کلیت آن موافقم

من معتقد به نظر دوم هستم. مطلب وقتی خون فرقان می شود را بخوانید شاید کمک کند در قبول اینکه گزینه ی دوم صحیح است.حرف های امام خمینی را بخوانید دلتان آرام میگیرد که گزینه ی دوم صحیح است.


هفت : اگر تا اینجا با من آمده باشید اثبات می شود که باید رای داد و در انتخابات حضور پیدا کرد. چون حضور در انتخابات یعنی اعتماد به کلیت نظام. یعنی جمهوریت و اسلامیت نظام برای ما با وجود همه مشکلات هنوز وجود دارد.


هشت: اگر بنا بر حضور است آیا ما وظیفه داریم برای تعیین سرنوشت خود بهترین انتخاب را داشته باشیم یا نه؟ خدا در برابر هر نعمت که به ما داده در آخرت از ما بازخواست می کند که چگونه استفاده کردیم. آیا حق داریم از اینکه می توانستیم در تعیین سرنوشت کشومان دخیل باشیم صرف نظر کنیم؟

نه. وظیفه داریم بهترین را انتخاب کنیم. بهترین بین گزینه های ممکن. شاید به همه گزینه ها ایرادات جدی وارد باشد ولی ما باید بهترین را انتخاب کنیم.


نه : آیا من نباید نسبت به نعمت وبلاگ در آن دنیا جوابگو باشم؟ آیا وبلاگ من نمی توانسته کوچک ترین تاثیری در تعیین سرنوشت خودم و کشورم داشته باشد؟

چرا پس وظیفه داشته ام در از این نعمت هم استفاده کنم و آن پست را بزنم .


این بود دلیل من برای حمایت از آقای جلیلی در وبلاگم.من رو هم خواهشا قسم ندید !!! درباره ی صحبتی که در مورد احمدی نژاد و هاشمی و جلیلی داشتید باید عرض کنم که وقتی می خواهیم صفت یا فعل منفی و بدی را به کسی نسبت دهیم باید ببینیم اولا آیا آن فرد واقعا آن صفت را دارد یا نه ( باید یقین کنیم تا تهمت نزده باشیم) و ثانیا اگر یقین پیدا کردیم لازم است بازگو کنیم یا نه ( تا غیبت نشود)


صحبت شما مصداق غیبت نبود. فقط این نکته را بگویم که ریا مربوط به نیات درونی افراد است و ما نمی توانیم با اطمینان از ریا یا اخلاص فردی بگوییم. چون وسیله ی نیت سنجی وجود ندارد.


موفق و پیروز باشید

 • محمد حسین متالهی اردکانی

نظام سیاسی

حکومت اسلامی

اسلام

همفکری

فساد

انتخابات

نظرات  (۲۳)

تدبیر بزرگترین چالش در پایگاه مردمی انقلاب ماست  و مسولین هم از همین مردم هستند
تدبیر یعنی حسابگری نسبت به همه چیز برخی آنقدر از یکی حمایت میکنند که باید بگویی وای به حال معصوم !!!!   و پیامبر میگوید قل انا بشر مثلکم
و برخی آنقدر انسانیت و فطرت را میکوبند که مردم فکر میکند که معصوم هم یک چیزی مثل خودمان بوده ولی بی عیب و ایراد همین ......
میدانی برادر ، کسی که می آید میگوید مالک پشت خیمه ی معاویه است و با این کلام نطام راتضعیف میکند با تندرویش چه چیزی را اثبات میکند جز اینکه نظام ما با رای آوردن به روحانی به ولایت نه گفت !!!!
اما به تدبیر رهبر نگاه کن که رهبر عزیز این فتنه را قبلها در 14 خرداد 92 دفع کرد و گفت رای به هر کدام از این نامزدها رای به جمهوری اسلامی است
تمام.
اما اگر میخواهیم بهترین گزینه رئیس جمهور شود از دید خودمان هم باید به اصلح نگاه کرد همین اما برخی به ادعای خودشان  به صالح مقبول هم نگاه میکنند( واژه ای که حتی یک بار هم از دهان رهبرم امام خامنه ای نشنیدم ، این را همان شخصی میگوید که دائما دم از تکلیف میزند و میگوید نتیجه مهم نیست؛
 «… هنگامی که تأمین و تحصیل یک مصلحتِ لازم و ضروری، در حد مطلوب و ایده آل آن میسّر نباشد باید نزدیک ترین مرتبه به حد مطلوب را تأمین کرد…» آیت الله مصباح، صفحه ۸۵ کتاب نگاهی گذرا به نظریه ولایت فقیه…
آن وقت دم انتخابات میگوید تکلیف این یعنی منیت ، و دوری از تدبیری که حتی خودشان در کتابهایشان گفتند با استدلال خودشان ؛ مثلا ببینید همه ی آنها که از قالیباف تخریب شنیدند سکوت کردند و دفاع جانانه نکردند و الان به هم دیگر پیامک بزنند ( «بچه‌ها! شهر سقوط کرده… پس می‌گیریم، مراقب باشیم ایمان‌مان سقوط نکند.»شهید محمد جهان‌آرا، دو دستی خونین‌شهر را چسبیده بود،‌ آنگاه که شهر سقوط کرد، برداشت گفت:.......
معلوم است که خود را شماتت میکنند همین و دارند یک اعتراف ناخودآگاه میکنند این میگویند نتیجه هم دست خداست برای آنان دروغی بیش نیست البته برای آنان  این نشان میدهد که آنها فی اواقع با خود درگیر بودند و با وجدانشان نه با طرفداران قالیباف
خیانت آنجا بود که مدت‌ها پیش از انتخابات، به‌‌رغم تاکید فراوان بر «وحدت»، بعضی‌ها به تک‌پری و تک‌روی پرداختند و در امتداد خلق و خوی صفر و صدی، به چند شقه‌شدن جریان اصولگرایی کمک کردند. خیانت آنجا بود که احترام انقلاب اسلامی، تحت‌الشعاع حرمت این و آن قرار گرفت. خیانت آنجا بود که «رقیب در صحنه بود» اما بعضی‌ها از قصد رقیب را ندیدند. خیانت آنجا بود که بعضی گمان کردند تکلیف و انقلاب و گفتمان انقلاب و مالک‌اشتر و عمار یاسر و مقاومت و… منحصر در اصلح ایشان است و لا غیر. خیانت آنجا بود که چونان اطفال بی‌خرد، گوش‌‌‌شان را گرفته بودند و مدام جیغ می‌زدند که انتخابات، «دوگانه سازش–مقاومت» است… و خیانت اینجاست که هنوز هم طلبکارند و گستاخ!! خیانت اینجاست که امروز «بی‌بی‌سی» با سوءاستفاده از بلاهت دیدنی دوستان، مدعی می‌شود که مردم فقط همان اندازه رای به فلانی، طرفدار مقاومت‌اند!! این آیا خیانت کمی است؟! اصلا صرف‌نظر از نتیجه انتخابات، این آیا جرم کوچکی است؟!
در وصیتنامه شهیدی خواندم؛ «دوستان! هر کجا کار اشتباهی کردم، آنجا سرباز امام نبوده‌ام، اما هر کجا عمل صالحی از من سر زده است،‌ بروید و رد پای ولی‌فقیه را پیدا کنید».

اینو ببینید تو رو خدا:

جشن «حافظان جمهوریت» باحضور دکتر جلیلی فردا

به گزارش سایت حیات طیبه، به مناسبت خلق حماسه سیاسی مردم ایران، جشن «حافظان جمهوریت» به همت ستاد مردمی حیات طیبه برگزار می شود.

در این مراسم دکتر فیاض و جلیلی به همراه جمعی از اساتید حوزه و دانشگاه و چهره های فرهنگی به سخنرانی خواهند کرد.

جشن حافظان جمهوریت روز دوشنبه ۲۷ خرداد ماه جاری از ساعت ۱۶:۳۰ تا ۱۸:۳۰ در تالار عمار واقع در خیابان انقلاب، خیابان ۱۶ آذر روبروی خیابان پورسینا پلاک ۶۰ برگزار می گردد.

- کاش در تالار “عمار” برگزار نمی شد…

خود را هنوز قبول دارند و دوست دارند تا فاصله بگیرند انگار ماها یا طرفداران دیگر کاندیداها حافظان جمهوری نیستیم

امان از انحصار طلبی

پاسخ:
برادر  چه حرفیه ؟!!!!!!!!!!!

حالا همایش گرفتن در دفاع از جمهوریت نظام انحصارطلبند؟

نقدهای پست قبلیت منصفانه تر بود . و ناظر به پایداری بود بیشتر
علامه مصباح در تشخیص تناقض درون گفته های خودشان تواناتر از ما هستند. نمی گویم که رویکرد سیاسی ایشان خوب و ایده آل بوده ولی این جور هم نیست که شما یک جمله از کتاب ایشون بگی و نتیجه بگیری ضد نظر خودشون و از روی منیت اقدام کرده اند.

یا علی
ما که پیروز شدیم و شرمندگی نداشتیم؛ چون اصل را درک کرده بودیم، اما آنها که هنوز دارند تخریب می کنند معلوم است که اصل را درک نکرده اند؛ آنها همیشه محکوم به شکست هستند.
 • عماد رضوانی
 • امام علی(ع):کسی که هنگام یاری رهبرش در خواب باشد با لگد دشمنش از خواب بیدار میشود
  الان که خوب فکر می کنم تازه متوجه صحبت های حضرت آقا می شوم که چرا در این چند سال اخیر مساله اقتصادی را پر رنگ کردند.
  برادران همه ما در پازل هاشمی سیاست باز( به سبک معاویه )بازی کردیم. هاشمی و تیمش از 1سال و نیم پیش با چراغ خاموش و موتور روشن کار خودش را شروع کرد.اولین ضربه ای که زدند در بحث سکه بود و بعد از در بحث دلار و ارز شروع به کار کردند و در این 1 سال و نیم قیمت های کره تخم مرغ و گوشت و ... را بالا و پایین بردند.
  زمانی که در دقیقه نود هاشمی نامزد انتخابات شد قیمت دلار و سکه پایین اومد و در نتیجه ملت تصور کردند که با حضور هاشمی اتفاقات خوبی در اقتصاد می افتد. زمانی که شورای نگهبان رد صلاحیت کرد سکوت کرد و در نتیجه بین ملت باز عزیزتر شد و ما فکر کردیم که همه چیز به نفع ما شد در صورتی که هاشمی مهره پنهان دیگری در چنته دارد و او کسی نیست جز حسن روحانی..
  اولین کسی که از نقشه دشمن هوشیار شد حضرت آقا بودند ولی متاسفانه هم دولت و هم مجلس و هم حزب الله در خواب خرگوشی بود.
  برادرا باید قبول کنیک که دشمن دارد شب و روز کار میکند و لی ما حزب اللهی ها فقط بلد هستیم حرف بزنیم و از کار خبری نیست هنوز که هنوزه بعد از 30 سال مراکز قدرت و ثروت دست حزب الله نیست چند تا از این کسانی که به جلیلی رای دادند مسئول یک مرکز فرهنگی و یا قتصادی هستند؟؟؟
  جبران این خسارت فقط با کار و کار می شود جبران می شود.
  برادران مراقب باشید مثل خوارج حضرت امیر نشویم
 • عماد رضوانی
 • امام علی(ع):کسی که هنگام یاری رهبرش در خواب باشد با لگد دشمنش از خواب بیدار میشود
  الان که خوب فکر می کنم تازه متوجه صحبت های حضرت آقا می شوم که چرا در این چند سال اخیر مساله اقتصادی را پر رنگ کردند.
  برادران همه ما در پازل هاشمی سیاست باز( به سبک معاویه )بازی کردیم. هاشمی و تیمش از 1سال و نیم پیش با چراغ خاموش و موتور روشن کار خودش را شروع کرد.اولین ضربه ای که زدند در بحث سکه بود و بعد از در بحث دلار و ارز شروع به کار کردند و در این 1 سال و نیم قیمت های کره تخم مرغ و گوشت و ... را بالا و پایین بردند.
  زمانی که در دقیقه نود هاشمی نامزد انتخابات شد قیمت دلار و سکه پایین اومد و در نتیجه ملت تصور کردند که با حضور هاشمی اتفاقات خوبی در اقتصاد می افتد. زمانی که شورای نگهبان رد صلاحیت کرد سکوت کرد و در نتیجه بین ملت باز عزیزتر شد و ما فکر کردیم که همه چیز به نفع ما شد در صورتی که هاشمی مهره پنهان دیگری در چنته دارد و او کسی نیست جز حسن روحانی..
  اولین کسی که از نقشه دشمن هوشیار شد حضرت آقا بودند ولی متاسفانه هم دولت و هم مجلس و هم حزب الله در خواب خرگوشی بود.

  برادرا !باید قبول کنیک که دشمن دارد شب و روز کار میکند و لی ما حزب اللهی ها فقط بلد هستیم حرف بزنیم و از کار خبری نیست هنوز که هنوزه بعد از 30 سال مراکز قدرت و ثروت دست حزب الله نیست چند تا از این کسانی که به جلیلی رای دادند مسئول یک مرکز فرهنگی و یا اقتصادی یا سیاسی هستند؟؟؟ یادم میاد که بعد از فتنه 88 یک بار بچه های بسیج آل اسحاق را به مرکز دعوت کردند تا درباره مسائل اقتصادی صحبت کند زمانی که جلسه تمام شد بچه ها دروش کردند وباهاش صحبت می کردند. تو این صحبت ها یک نکته خیلی مهمی را گفت و لی متاسفانه هیچ کدوم از ما متوجه نشدیم. می گفت که روز بعد از انتخابات در اتاق بازرگانی جلسه داشتم نزدیک 20 نفر در جلسه بودن که نزدیک 15 نفرشون کربات سبز رده بودند.

  بنده خدا می گفت که بچه ها شما ها باید بیان این مراکز رو بگیرید...

  این خسارت فقط با کار و کارجبران می شود.

  باید فکر کنم

  هنوز نمیتونم جوابی بدم

  پاسخ:
  سلام
  حتما فکر کنید

  بخشی از منظور بنده این بود که حداقل خودم یک سری دلایل منطقی که طرفداریم از یک کاندیدا را تایید کند برای خودم دارم. همین طوری از روی جوگیر شدن طرفداری نکرده ام

  من و شما در هر مرحله از این 9 مرحله متوقف شویم مطمئن باشید تعداد زیادی انسان فهیم و منطقی وجود دارند که بتوانند با ما برای گذر از آن مرحله بحث منطقی کنند

  حرف من این است که اگر پای صحبت این افراد ننشسته ایم نسبت به توقفمان نباید خوشبین باشیم

  یا علی
  برادر متالهی این یعنی چی اصلا چه ضرورتی داره
  تموم شد دیگه چرا هی میخواهیم خودمون رو اثبات کنیم.
   چرا اینقدر زور میزنیم، بسته دیگه یکی اومذدشد رئیس جمهور تموم شد.
  میتونستند اسم این همایش رو برای همدلی و رفاقت مدنظر آقا بذارند کمک به دولت یازدهم .
  حافظان جمهوریت اینها نیستند ،نظام جمهوری اسلامی است رهبرم امام خامنه ای است این کار چه ضرورتی دارد خودت قضاوت کن الان کسی از دور اینها رو ببینی میگه دارن جواب اون سال ما رو میدن حالا یه جور دیگه این یعنی تقابل همین ،   الان وقت این کارها نیست وقتی یک آدمی که  4 میلیون رای آورده و خیلی ها میگفتند این گزینه نظام و رهبری است از خودی هاشون تا مخالفانشون
  با این کارشون دارن نظام رو تضعیف میکنن قبول کنیم
  برن دنبال کارهای واجب ....
  همه ی ارزشهای یک نظام را به پای یک نفر ذبح میکنیم   بسته بسته تمومش کنیم
  گوشمون به حرف آقا باشه .
  پاسخ:

  برادر اشتباه همین کاریه که شما میکنی

  یعنی بعد از اینکه متحد و همدل نشدیم و نتیجش رو دیدیم باز میای اختلاف ایجاد می کنی و با لحنی طرد کننده نقد می کنی


  به قول خودت بسه دیگه

  حالا دیگه باید بفهمیم مسائل مهمتری داریم و نباید این قدر خود درگیری داشته باشیم


  نقدهای شما همراه با حب وبغضه به نظرم

  ولی در هر حال الآن وقت نقد نیست . وقت همدلیست


  یا علی

   برادر این یعنی  ، منزوی کردن همین ....
  بابا جان من یک نفرم برو به آنها حالی کن نه به من
  حرفهایت مرا میسوزاند برادر
  بالاخره آدم مگه چقدر بغض خودش میتونه نگه داره از انتخابات مجلس تیکه انداختن
  هیچی نگفتم ...... الان بغض ام ترکیده اون وقت تو به من خرده میگری
  دیدم که برخی با اول شدن روحانی برای یک لحظه احساس کردنند که اشتباه کردند اما     عبرتها بسیار و عبرت گیرندگان در اقلیت هستند
  پاسخ:
  الآن وقت همدلی و یک رنگی بچه حزب اللهی هاست و وقت گشودن عقده های بجا و نابجا نیست

  خبر فارس درباغره همایش حافظان جمهوریت را بخوان ببین دوستان جنایت کردن یا یک سری حرف منطقی و خوب زدن

  یا علی
 • محمد حسین متالهی اردکانی
 • سلام

  دوستان عزیز بنده امروز عصر انشالله عازم کربلا هستم.
  انشالله به یادتان هستم و نائب الزیاره خواهم بود البته به شرطی که همه ما رو حلال کنید .

  12 روز نیستم

  یا علی
  یاعلی
  التماس دعا داریم برادر    ما که هنوز قسمتمون نشده

  اشک ریزان یاد عاشورا بخیر    یاد سرها یاد سروهایش بخیر
  در بزم نینوا ساقیان لب تشنه اند   کز می عشق سیراب گشته اند

 • عماد رضوانی
 • امروز مسئله ما مسئله اسلام و حفظ و حراست از حریم قرآن است. یا همه باید پرچم سرخ عاشورایی حسین (ع) را به دوش کشیم یا اینکه پرچم ذلت و تسلیم را در مقابل دشمنان خدا بالا بریم (حاج ابراهیم همت)
 • عماد رضوانی
 • رهبر معظم انقلاب در جلسه با کارگزاران نظام در سال 70 می فرمایند:«طبق روایات، پیامبر فرموده بود: «لا تبرحوا هذا المکان فانا لا نزال غالبین ما ثبتّم فى مکانکم»(3). تا وقتى ایستاده‌اید، شما پیروزید. وقتى که مشکل پیدا شد و میل به مال دنیا و غفلت از وظیفه و چشم‌وهمچشمى در تکالب بر حطام دنیوى، بر احساس وظیفه و وجدان درونى و دینى فایق آمد، قضیه بعکس شد: «حتّى اذا فشلتم»(4)؛ اول سست شدید، «و تنازعتم فى الامر»(5)؛ به درگیرى میان خودتان پرداختید، «و عصیتم»(6)؛ پُستتان را ترک کردید و آن‌جایى که به شما گفته بودند باشید و نگهبانى بدهید، محل را رها کردید؛ در نتیجه قضیه بعکس شد. «ذلک بانّ اللَّه لم یک مغیّرا نعمة انعمها على قوم حتّى یغیّروا ما بانفسهم»(7). این، یک قانون است؛ مثل قانون جاذبه، مثل قوانین دیگر طبیعى و تاریخى
  زیارت قبول .... برادر
  پاسخ:

  salam baradar

  khoda ghabul kone enshallah

  سلام{جواب من}

  من با ایجاد حکومت اسلامی اصلا مخالف نیستم اگر بودم که آرزوی ظهور امام زمان را نداشتم اما به نظرمن این حکومت فعلی اصلا وابدا اسلامی نیست چون حتی یکی از دستورات اسلام و قرآن در آن اجرا نمیشود نگید که نماز میخونیم نگید که روزه میگیریم که همه ی اینها ظاهریه ،ظاهری.

  احساس نیاز از ته قلب به امام زمان شرایط ظهور ایشان را فراهم میکند ولی این احساس نیاز به این معنی نیست که جمعه ها دعا کنیم وبعدشم هیچی ،خوب من هم با همین مشکل دارم اگر تمام مردم فقط نصفه حمایتشون رو که از این دروغ گویان دولت میکنند از امام زمان میکردند ایشان حتما الان ظهور کرده بودند موضوع اینکه مردم نمیخوان باور کنند حکومت بر دنیا حق حقیقی فرزندان زهراست وتنها آنها عدالت را برپا میکنند وهمین دولتیانی که الان میگویند این کشور برای مهدیست روزی که مهدی ظهور کند حتی یک نفر از آنها هم حاضر نیست که قدرت را کنار بگذارد و به حرفهایی که زده عمل کند به همین دلیل من اصلا حاضر نیستم از این گروه دروغ گو حمایت کنم وبه آنها رای دهم وترجیح میدهم که منتظر باشم چون ایجاد یک حکومت اسلامی واقعی فقط به دستان مهدی قابل اجراست.

  حکومت علی هم مطمئنا بخاطر اشتباه غیر معصوم ها خطاهایی داشت ولی علی بدون ترس از هیچ کدام اشتباهات آنهارا به آنها گوش زد میکرد واگر اصلاح نمیشدند آنها را مجازات میکردوبا این کار اشتباهات وخطاها بسیار پایین می آمد ولی آیا این اتفاق در کشور ما تابه حال افتاده است؟؟؟؟خوب مطمئنا نه پس نمیتوانیم این کشور را اسلامی بدانیم.

  بنظر من که حکومت اسلامی فقط توسط مهدی اجرا میشود.

  ودرآخر خداوند نعمت داده اما استفاده از این نعمت ها زمانی درست است که اطمینانی باشد ومن الان فقط به مهدی اطمینان دارم وبس... .

  زیارتتان قبول.

  پاسخ:
  سلام

  انشالله خدا قبول کند

  نظرتان مملو از احساسات پاک شماست ولی گزاره های بدون دلیل زیاد دارد . خودتان یک بار دقیق نظرتان را بخوانید خیلی از جملات بسیار افراطی و احساسی و بعضی بدون دلیلند . 

  پیشنهادم این است که دقیق بحث کنیم . متن شما نشان می دهد شما گزاره های 4 و 6 را صد در صد قبول نکرده اید که بعضا مخالف هم هستید. پس اول باید روی مرحله ی 4 کار کنیم . 

  دقت کنید که مرحله ی 4 ربطی به حکومت ایران ندارد . یعنی ممکن است یک نفر به خون مسئولین نظام تشنه باشد ولی مرحله 4 را کاملا قبول داشته باشد.
  این جمله شما "بنظر من که حکومت اسلامی فقط توسط مهدی اجرا میشود." در تناقض با مرحله ی 4 است . دلیلتان برای این نظر چیست؟ من دلایلم را در متن گفته ام.

  البته ادبیات جدی و رک بنده در بحث را به حساب خود بزرگ بینی نگذارید . و اگر تند و خشک است ببخشید .

  التماس دعا

  شایددرمورد این جمله زیاده روی کردم اما چون تابه حال حکومتی اسلامی که واقعی باشه رو ندیدم دلیل بر گفتن این جمله شده اما حکومت ما که خیلی ادعا داره باید بهتراز این عمل کنه....

  دوباره بند4و6 رو خوندم قبولشون دارم مگه میشه قبول نداشت؟؟؟؟؟؟؟؟؟

  ولی احساس گنگی دارم که بهم میگه نمیشه به این حکومت اعتماد کرد وفقط باید منتظر بود.

  پاسخ:
  بله میشه قبول نداشت
  همین احساس گنگ یعنی گزاره6 را قبول ندارید و البته قبول نداشتنش هیچ اشکالی هم ندارد. در مقام بحث آزاد اندیشی قبول نداشتن گزاره یک هم ایراد ندارد .

  ببینید 4 را از ته دل قبول دارید یا نه ؟ حکومت اسلامی قبل از امام زمان نه تنها ممکن بلکه اگر بتوانیم آن را تشکیل دهیم لازم و بر ما واجب است . البته مثل امام زمان نمی شود ولی برای اقامه احکام اجتماعی و حکومتی اسلام باید تمام تلاشمان را انجام دهیم . اگر به صد نمی رسیم دلیل نمی شود زیر صد را بیخیال شویم.


  حرفاتون راضی کننده نیست.قانع نمیشم.
  پاسخ:
  من نمی دونم کجای حرفام قانع کننده نیست؟
  بگید که لااقل کاری کنم قانع کننده باشه . اول بگید سر کدوم سوال اختلاف داریم بعد بریم سراغ استدلال آوردن . هم چنین بگید چرا قبول ندارید . 

  اگر قبول ندارید که غیر از جکومت امام زمان ، جکومت اسلامیه دیگری می تواند تشکیل شود ، دلیلتان را بگویید . 

  من دلیلم را دوبار گفته ام و مشکلم اینه که شما نگفتید کجاش براتون قانع کننده نیست تا مشکلش رو رفع کنم

  موفق باشید

  من میگم هیچ کس علاقه ای به تشکیل حکومت اسلامی که واقعی باشه نداره واین حکومتی که الان داریم اسلامی نیست حتی همون 30درصدی که شمامیگید هم نیست ولی شما میگید باید راضی باشیم واین برای من قانع کننده نیست.

  نه من توان دارم که نظر مردم رو تغییر بدم نه شما میتونید نظر من رو تغییر بدید بخاطر همین ترجیح میدم دیگه به این موضوع فکر نکنم.

  موفق باشید.

  پاسخ:

  من اصلا نگفتم باید راضی باشیم بلکه همیشه باید دیدن افق دور از وضعیت کنونی خود ناراضی باشیم

   

  و البته این نارضایتی باید منجر به حرکت شود . نه اینکه گوشه ی خانه بنشینیم و برای امام زمان دعا کنیم.

   

  نارضایتی باید باشد به همراه امید به آینده 

   

  فکر کنم شما گزاره 4 رو قبول دارید . پس بحثمون میره رو این نظام و این کشور . برای بررسی باید شاخص داشته باشیم . به شاخص هاتون برای قضاوتتون فکر کنید و دوباره صحبت می کنیم .

   

  خدا به ما عقل و زبان داده . شما را نمی دانم ولی امکان تغییر نظر من همیشه وجود دارد و اگر این احتمال نیود بحث کردن و استدلال کردم بین انسانها معنی نداشت

   

  مفصلا بعدا خواهم نوشت

   

  موفق باشید

  حضرت آیت الله خامنه ای در این دیدار با اشاره به مسئله تکلیف گرایی و توجه به نتیجه اعمال خاطر نشان کردند: اینکه تکلیف گرایی یعنی ما اصلا به نتیجه نظر نداشته باشیم،درست نیست؛ تکلیف گرایی هیچ منافاتی با دنبال نتیجه بودن ندارد. برای رسیدن به نتیجه باید طبق راههای مشروع برنامه ریزی کرد
  سلام...زیارت قبول.
  " و لا یتذکر الا اولوالالباب"
  فقط همین.
  با احترام،لینک شدید.
  پاسخ:

  سلام

  انشالله خدا قبول کند

  سلام اقای متالهی.درسته که مدتی ازبحث سیاسی بین شماوخانم فاطمه میگذره امامن الان  این متن روخوندم.راجب بیداکردن  محیطی سالم وباک  راهنمایی ام کردیدوالبته موثربود.یک سوال دیگه دارم  وقتی شمامیگیدمابایدتمام  تلاشمون روبکنیم  تاحکومت اسلامی تشکیل بشه  حتی اگرنتونیم تا100 بریم بایدتا30 بریم ولی چراامام علی(ع)درمقابل ابوبکرسکوت کردنددرحالی که ایشون میدونستندکه میتونندحتی تا100برند.تناقض نداره؟(من قصدهیچ توهینی ندارم لطفابرای اهل تسنن سوتفاهم نشه)
  پاسخ:
  سلام

  امام علی بهترین کاری را که می توانستند انجام دادند. بعد از جا به جا شدن خلافت و داستان سقیفه ایشان به همراه حضرت فاطمه 40 شب به خانه ی مردم مدینه میرفتند و به تک تک آنها ماجرای غدیر را یادآوری می کردند. آنها هم می پذیرفتند ولی در عمل از امام حمایت نکردند.

  خود حضرت فاطمه در آن زمان بسیار روشن گری کردند.

  در واقع امام علی اگر سکوت نمی کردند نه تنها به 100 نمی رسیدیم بلکه وحدت جامعه اسلامی کلا از بین می رفت. این بحث طولانیه فقط در این حد بهتون بگم که امام علی در پاسخ به حضرت فاطمه می فرمایند :

  اگر می خواهی ندای اشهد ان لا اله الا الله و اشهد ان محمد الرسول الله باقی بماند من باید اینگونه رفتار کنم، وقتی سوال رو می پرسیدن موقع اذان بوده
  اگر لازمه دقیق ترش رو با منیع براتون پیدا کنم

  امام قابلیت رساندن نمره ی حکومت به 100 را داشتند ولی شرایط جامعه این قابلیت را نداشت. اگر می توانستند و خیر اسلام در این بود، موظف بودند حکومت را در دست بگیرند

  خیلی ممنون

  سلام خیلی ممنون.شمابازهم باراهنماییتون من روبه جواب کامل وقانع کننده ای رسوندید.ضمن تشکربایدازشماعذرخواهی هم کنم  من باسوالاتم ممکنه  شماروخسته کرده باشم.امیدوارم خسته نشده باشید.بازم خیلی ممنون
  پاسخ:
  سلام

  کار خاصی نکردم. اتفاقا این جور بحثا رو دوست دارم و خسته نمیشم

  فقط میخواستم یک موضوعی رو بگم.دو موضوع رو باید از هم جدا کرد. اول اینکه شیعه حقه و برای ادعای خودش دلایل محکم داره

  نکته دوم اینکه بحث بین شیعه و سنی و صرف انرژی در این رابطه کار خوبی نیست چون کارهای مهمتری داریم. الآن باید بیش از هم وقت دیگه شیعیان و اهل تسنن با هم وحدت داشته باشند. دشمنان مشترکی داریم که به کل اسلام ضربه میزنند

  دفاع از مظلوم و ستم دیده وظیفه شیعه و سنی است. برای انجام بهتر این وظیفه در سطح جهانی باید متحد شویم

  خیلی ممنون
 • محمد حسین متالهی اردکانی
 • سلام

  راستش شاید یه چیزایی بدونم (که البته واقعا چیزی زیادی نمی دونم) ولی مطمئن هستم تقریبا هیچ چیزی رو درک نکردم

  درک کردن عمیق این مساله اثرات زیادی داره، باعث میشه تمام رفتار های آدم خدایی بشه

  بندگی یعنی از خودت اختیار نداشته باشید. یعنی در هر لحظه همان را بخواهید که خدا میخواهد. اونوقت ارادتون منطبق با اراده خدا میشه

  شبیه به خدا میشید

  خدا رو درک می کنید به اندازه ظرفیتتون

  و درک کردن خدا بزرگ ترین لذت خلق شده در عالم است

  اینا بعضی از چیزایی است که میدونم ولی درک نکرده ام

  ارسال نظر

  ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
  شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
  <b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
  تجدید کد امنیتی